Szukaj
Polub nas!

hol George Clooney fot Warren Toda ShutterstockGeorge Clooney
(fot. Warren Toda/EPA/Shutterstock)
Szczere wyznania Fergie

Taylor znów jest zakochana. John zostanie ojcem. Fergie zdecydowała się na dramatyczne wyznanie i opowiedziała o swoich uzależnieniach. Katherine wyjawiła dramatyczne przeżycia sprzed roku. A George podarował swoim 14 przyjaciołom po milionie dolarów…

 Odwzajemnione dobro

George Clooney to szczodry przyjaciel. Jego bliski kolega i partner biznesowy Rande Gerber (wprowadzili razem na światowe rynki tequillę Casamigos) zdradził ostatnio, że w 2013 r. aktor podarował każdemu ze swoich czternastu bliskich przyjaciół – których nazywa „Chłopcami” – po milionie dolarów. Co więcej, pieniądze te nie były jedynym podarunkiem. Gerber powiedział, że Clooney zapłacił także podatki przyjaciół za cały rok.

– Jest grupa facetów, których nazywamy „Chłopcami”. George zatelefonował do mnie i do nich, mówiąc: „Zaznaczcie w kalendarzu dzień 27 września 2013 r. Każdy ma przyjść wtedy do mnie do domu na obiad” – wspominał Gerber.

Gdy przybyli do rezydencji aktora, przy krześle każdego z nich stała elegancka walizka znanego designera. W pewnym momencie George powiedział:

– Chcę, byście wiedzieli, jak wiele dla mnie znaczyliście i znaczycie. Przyjechałem do Los Angeles i spałem na waszych wersalkach, gdy mi się nie przelewało. Jestem szczęściarzem, że mam was w swoim życiu. Bez was nie byłbym w tym miejscu, w którym jestem dzisiaj. Dlatego bardzo ważne było dla mnie, żeby teraz, gdy wciąż jesteśmy tutaj razem, odwdzięczyć się. Otwórzcie teraz swoje walizki.

„Chłopcy” przeżyli szok. W środku każdej znajdował się milion dolarów w dwudziestodolarowych banknotach.

– Każdy z nas dostał po milionie. Nie mogliśmy w to uwierzyć. Patrzyliśmy na siebie z niedowierzaniem, pytając: „co to ma znaczyć?” – opowiadał Gerber.

Według relacji, Clooney kontynuował przemowę:

– Wiem, że każdy z nas przeżywał trudne chwile, niektórzy wciąż je przeżywają. Nie musicie więc bać się, że nie zdołacie opłacić dzieciom szkół, nie musicie się martwić, że zabraknie na spłaty domu. Nie tylko to. Zapłaciłem też podatki każdego z was, więc ten milion jest wasz.

Gerber – który sam jest milionerem – powiedział, że nie chciał zaakceptować podarunku, ale Clooney nalegał. Ostatecznie mąż byłej supermodelki Cindy Crawford przekazał pieniądze na cel charytatywny. Biznesmen twierdzi, że Clooney został wynagrodzony za ten szczodry dar.

– To było 27 września 2013 r. Tego samego dnia następnego roku stanął na ślubnym kobiercu z Amal. To przykład dobrej karmy – powiedział.

hol John Stamos fot Nina Prommer EPA ShutterstockJohn Stamos
(fot. Nina Prommer/EPA/Shutterstock)
 Późny debiut w roli ojca

John Stamos grał przez wiele lat na ekranie telewizyjnym ojca trójki dziewczynek w popularnym serialu Full House. Jednak prywatnie smaku ojcostwa do tej pory nie doznał, mimo że ma już 54 lata. Ale sytuacja ta wkrótce ulegnie zmianie. Właśnie ukazała się informacja, że jego narzeczona, 31-letnia Caitlin McHugh jest w ciąży z ich pierwszym dzieckiem. Para zaręczyła się dwa miesiące temu.

– Mamy te same zasady moralne i cenimy w życiu te same wartości, więc wszystko „kliknęło”. Powiedzieliśmy sobie: „no cóż, może powinniśmy powiększyć rodzinę?” – zdradził Stamos dziennikarzom magazynu People.

Według aktora, Caitlin chciała począć przed ślubem, ponieważ uznała, że John „jest stary” i nie ma co zwlekać. Tym samym artysta dołączy do długiej listy celebrytów, którzy zostali rodzicami w późnym wieku. W grudniu ubiegłego roku 73-letni Mick Jagger powitał na świecie swoje ósme dziecko. Urodziła mu je młodsza od niego o czterdzieści lat sympatia, Melanie Hamrick. W czerwcu tego roku ojcem został 56-letni George Clooney. Bliźnięta urodziła mu żona, 39-letnia Amal. Dwa miesiące temu 63-letniemu Billy’emu Joelowi urodziło się trzecie dziecko. Jego matką jest żona muzyka, 35-letnia Alexis.

Pierwszą żoną Stamosa była Rebecca Romijn – gospodyni programu stacji MTV, House of Style. Ich małżeństwo trwało siedem lat. 1 marca 2005 r. rozwiedli się.

Z badania przeprowadzonego na Stanford University (jego wyniki opublikowano w magazynie Human Reproduction) wynika, że średni wiek mężczyzny, który zostaje ojcem po raz pierwszy wzrósł z 27,4 lat w 1972 r. do 30,9 w 2015 r. Co więcej, liczba panów, którzy witają na świecie swoje dzieci po ukończeniu 40. roku życia, wzrosła z 4,1 proc. do 9,9 proc., a liczba mężczyzn powyżej 50. roku życia wzrosła z 0,5 proc. do 0,9 proc. Mężczyźni mogą produkować spermę przez całe dojrzałe życie. Oczywiście późne ojcostwo niesie też zagrożenia. Badania pokazują pewien związek między autyzmem i innymi chromosomalnymi anomaliami a spermą starszych ojców. Z innych badań wynika, że kobiety zapłodnione przez partnerów, którzy mieli 35 i więcej lat, miały trzy razy więcej poronień niż kobiety, które poczęły dziecko z mężczyznami w wieku 25 i mniej lat.

Istnieją jeszcze logistyczne „za” i „przeciw” rodzicielstwa w starszym wieku dla obu płci. Z jednej strony istnieje duże prawdopodobieństwo, że ci, którzy czekają, są lepiej wykształceni i zabezpieczeni finansowo. Z drugiej – starsze pary mogą mieć ograniczony system wsparcia w związku ze zwiększoną presją, by opiekować się swoimi starzejącymi się rodzicami. Nie ma jednak idealnego wieku, w którym należałoby powiększać rodzinę. Jeśli ktoś czuje, że na niego przyszedł czas w późniejszym wieku, to trudno mu odradzać.

Ale dr Ghadir mówi:

– Próbujemy zachęcać zarówno panie, jak i panów, by ze swojej płodności korzystali przed ukończeniem 40. roku życia.

 Fergie fot Felipe Trueba EPA ShutterstockFergie
(fot. Felipe Trueba/EPA/Shutterstock)
Demony wokalistki

42-letnia Fergie zdecydowała się opowiedzieć o tym, jak uwolniła się od uzależnień. Okazuje się, ze zanim zaczęła występować z Black Eyed Peas, zmagała się z uzależnieniem od krystalicznej formy metamfetaminy.

– W moim najgorszym momencie cierpiałam z powodu chemicznie wzbudzonej psychozy i demencji. Każdego dnia miałam halucynacje. Środki chemiczne w moim mózgu przestały działać dopiero po roku od momentu odstawienia. Dopiero wtedy przestałam „widzieć rzeczy” – ujawniła.

W czasie choroby Fergie była przekonana, że ścigają ją ludzie z CIA, FBI i SWAT. Doprowadziło to do incydentu w kościele, za który wstydzi się do tej pory.

– Próbowali mnie wyrzucić, ponieważ przekradałam się między ławkami. Myślałam, że w kościele jest kamera na podczerwień, ponieważ „oni” chcą sprawdzić moje ciało. Przebiegłam koło ołtarza do hallu. Dwie osoby zaczęły za mną biec. Pamiętam, jak gorączkowo myślałam, że jeśli wydostanę się na zewnątrz i tam będą członkowie grupy specjalnej, to okaże się, że miałam rację. Ale jeśli ich tam nie zauważę, będzie to znaczyło, że to narkotyki sprawiają, iż mam halucynacje i muszę się leczyć – opowiadała.

Po wyjściu z kościoła okazało się, że na parkingu jest sama. Tę chwilę nazwała „momentem wyzwolenia”.

Mówiąc o przeszłości, dodała:

– Narkotyki dawały mi mnóstwo przyjemności do czasu, gdy przestały. Dziękuję jednak, że nadszedł dzień, gdy to zrozumiałam. Sprawiły to: moja siła, moja wiara i moja nadzieja na coś lepszego.

Dziś Fergie ma dwa główne priorytety w życiu: promowanie nowego albumu Double Duchess i zapewnienie 4-letniemu synowi Axelowi poczucia bezpieczeństwa w obliczu rozstania z mężem Joshem Duhamelem.

– Zarówno ja, jak i Josh pracujemy teraz na pełen etat. Jesteśmy bardzo zmęczeni, ale próbujemy, by nasz dzieciak czuł się kochany. Wiele się dzieje. Dlatego chcieliśmy pozbierać się w obliczu separacji, zanim ogłosiliśmy to publicznie. To było ważne ze względu na naszego syna. To nieustający wysiłek – powiedziała.

Niedawno Duhamel powiedział o Fergie, że jest wspaniałą kobietą.

 hol Taylor Swift Justin Lane EPA ShutterstockTaylor Swift
(fot. Justin Lane/EPA/Shutterstock)
Zakochana w Brytyjczyku

Po raz pierwszy paparazzi zrobili im wspólne zdjęcie w czerwcu w Nashville w Tennessee. Ostatnio 27-letnią Taylor Swift i młodszego o rok Joe Alwyna – aktora urodzonego w Wielkiej Brytanii – namierzyli ponownie. Tym razem publicznie okazywali sobie uczucia na Manhattanie w Nowym Jorku. Trzymając się za ręce po występie piosenkarki w dorocznym koncercie Jingle Ball w Madison Square Garden (według relacji świadków, przed występem na scenie artystka miała swoją własną prywatną imprezę), wsiedli do samochodu aktora. Wykonawczyni hitu Red promieniowała szczęściem. Podobno jest bardzo zakochana – z wzajemnością – w przystojnym aktorze. Uwielbiają razem trenować na siłowni, oglądać filmy i podejmować gości.

Zarówno Taylor, jak i Joe brali udział w Met Gala w 2016 r., ale nie wiadomo, czy wtedy się tam spotkali. W listopadzie tego samego roku artystka oglądała film z udziałem aktora, Long Halftime Walk (wystąpił u boku Kristen Stewart). Na pokazie obrazu w Hollywood towarzyszyły jej przyjaciółki Este i Alana Haim oraz jej mama Andrea.

Jako pierwszy o ich romantycznym związku donosił w maju The Sun. Według magazynu, para miała spotykać się od kilku miesięcy. W czerwcu byli po raz pierwszy widziani razem publicznie. Pili kawę na balkonie w Nashville. Miesiąc później zostali namierzeni, gdy w bluzach z kapturami spacerowali po Nowym Jorku. Zdaniem znajomych „to poważna sprawa”.

Wcześniej Taylor spotykała się z Tomem Hiddlestonem, Calvinem Harrisem, Harrym Stylesem, Conorem Kennedym, Jake’em Gyllenhaalem i Joe Jonasem.

Artystka wróciła przed światła kamer w ubiegłym miesiącu, gdy wypuściła na rynek nową płytę Reputation. Według Billboardu, szturmem podbiła listy przebojów. W ciągu tygodnia od dnia ukazania się na rynku sprzedano 1216 mln egzemplarzy. To najlepiej sprzedający się album mijającego roku.

 hol Katherine Heigl Nina Prommer ShutterstockJosh Kelley i Katherine Heigl
(fot. Nina Prommer/EPA/Shutterstock)
Syn Katherine

Katherine Heigl powitała swojego syna Joshuę 20 grudnia ubiegłego roku. Teraz, przy okazji jego pierwszych urodzin, opowiedziała o chwilach grozy, jakie wraz z mężem, Joshem Kelleyem, przeżyła w trakcie porodu. Przez ostatni miesiąc ciąży płód znajdował się w położeniu podłużnym miednicowym i przez ten czas nie poruszył się nawet o cal. Ponieważ przed porodem wciąż był ułożony w tej niebezpiecznej pozycji, gwiazda Grey’s Anatomy podjęła decyzję o cesarskim cięciu.

– Byłam ekstremalnie zdenerwowana i zmartwiona tym, co może się stać. Nigdy wcześniej nie leżałam w szpitalu i nie miałam żadnego zabiegu. Nie wiedziałam, czego oczekiwać. Znieczulili mnie, dali mi trochę morfiny i mnie otworzyli. Lekarz miał problem z wyjęciem Joshuy, ponieważ mały zaklinował się i nie był gotowy na opuszczenie macicy. Gdy w końcu lekarz go wyciągnął, mały nie oddychał. Podali mu więc szybko tlen, by zmusić do pracy jego płuca – powiedziała aktorka, dodając, że jest bardzo wdzięczna za cały ostatni rok życia syna.

Heigl ma jeszcze z mężem dwie adoptowane córki, 8-letnią Naleigh i 4-letnią Adalaide.

Grażyna Sobkowiak