Szukaj
Polub nas!

Kris Jenner fot Guillaume Horcajuelo EPAKris Jenner
(fot. Guillaume Horcajuelo/EPA)
Amerykański sen Kardashian

Dla jednych jest pustą celebrytką, żądną pieniędzy i sławy. Dla innych – świetną bizneswoman. Jeszcze inni widzą w niej wyłącznie atrakcyjną kobietę. Bez względu na liczne kontrowersje, które wywołuje, i sprzeczne opinie, Kris Jenner (primo voto Kardashian) jest niewątpliwie szczególnie barwną osobowością...

Wspomnienie z młodych lat

W swojej najnowszej książce The Kardashians: An American Dream, Jerry Oppenheimer, który ma na koncie kilka bestsellerów, ujawnił mało znany epizod z życia celebrytki. Okazuje się, że Kris o mały włos nie wyszłaby za mąż za ojca Kourtney, Kim, Khloe i Roberta Jr. – znanego prawnika Roberta Kardashiana (był jednym z obrońców O.J. Simpsona). Starszego od siebie o 11 lat Roberta poznała, gdy miała 17 lat. Zrobiła na nim tak wielkie wrażenie, że oświadczył jej się przy pierwszym spotkaniu na torze wyścigowym w Del Mar. Do zaręczyn wtedy nie doszło, bo ambitna Kris chciała skończyć szkołę. Po ukończeniu edukacji panna Houghton (to panieńskie nazwisko celebrytki) została stewardessą w American Airlines. Odbyła szkolenie w Dallas i zamieszkała, z kilkoma koleżankami, w dwusypialniowym apartamencie w nowojorskiej dzielnicy Harlem.

Tymczasem na drodze Roberta stanęła żona Elvisa, 30-letnia wówczas Priscilla Presley, która w była już po rozwodzie z królem pop. Poznał ich brat Roberta, Tom, który spotykał się z Joan Esposito – byłą żoną wieloletniego menedżera koncertowego Elvisa. Jak twierdził później przyjaciel Roberta, Joni Migdal, Tom był wściekły na brata, że ten uwiódł kobietę, na którą on sam miał wielką ochotę, ale to już inna historia. Flirt przerodził się błyskawicznie w płomienny romans. Robert przypadł do gustu Priscilli, bo choć nie grzeszył wielką urodą ani powalającą sylwetką, to miał magnetyczną osobowość, był zabawny i bardzo miły.

Priscilla bardzo spodobała się przyjaciołom adwokata. Gdy razu pewnego zaprosił jednego z nich na wspólny obiad z eks-żoną Presleya, ten zachwycił się jej naturalnością. Chodzili razem na obiady i mecze futbolowe. Nigdy nie dawała odczuć innym kim jest. Robert wraz ze swoim pastorem Kennem Gulliksenem próbowali namówić Priscillę na nawrócenie na chrześcijaństwo, ale bezskutecznie. Wiele lat później dołączyła do scjentologów.

Dwa śluby

Według Cindy Spallino, Kris, bliska przyjaciółka Priscilli, dużo mówiła i rozmyślała o mężczyźnie, którego tak szybko spławiła. Miała podkreślać jego poczucie humoru, klasę i świetne maniery. Marzyła, by wyjść za niego za mąż, ale wiedziała, że on spotyka się z Priscillą. Mimo to – jak zdradziła Spallino – telefonowała do niego każdego wieczoru.

Tymczasem Robert nie tylko uwikłał się w romans, ale zaczął marzyć o ślubie ze swoją sympatią. Niestety, nie byli w stanie podjąć następnego kroku. Po roku znajomości Priscilla oświadczyła mu kategorycznie, że nie zamierza wychodzić za nikogo za mąż do czasu śmierci Elvisa. Podobno to sam artysta nie chciał jej na to pozwolić.

Priscilla była naprawdę wspaniałą i miłą kobietą. Niestety, Elvis nie przestał jej kontrolować nawet po rozwodzie. Nie życzył sobie, by związała się z kimkolwiek na stałe, ponieważ mieli wspólne dziecko, Lisę Marie, i Elvis nie chciał, by potencjalny nowy mąż Priscilli miał dostęp do jego córki. Roberta strasznie to wszystko drażniło. Nie będąc w stanie zniwelować presji wywieranej przez Presleya na byłą żonę, po prostu się wycofał i zerwał znajomość – wyjaśnił jeden z przyjaciół Kardashiana.

W zaistniałej sytuacji Robert postanowił wrócić na dobre do Kris. Poleciał do Nowego Jorku. Towarzyszył mu wtedy nie kto inny, jak O.J. Simpson. Na miejscu w trójkę zabawili się w legendarnym klubie nocnym Studio 54, po czym wybrali się do Montrealu, gdzie Simpson komentował dla ABC Sports igrzyska olimpijskie 1976. I tu ciekawostka – to właśnie tam Kris po raz pierwszy zobaczyła swego męża numer dwa – Bruce’a Jennera, który zdobył złoty medal w dziesięcioboju. Po zakończeniu igrzysk przyszła osobowość telewizyjna przeprowadziła się do Beverly Hills, a w 1978 r. przysięgła dozgonną miłość Robertowi podczas skromnej ceremonii na Hawajach. Ich małżeństwo przetrwało 13 lat.

Rozstali się, gdy Robert dowiedział się o zdradzie małżonki z Toddem Watermanem. Rozwód ciągnął się bardzo długo. Ostatecznie został sfinalizowany w 1991 r. Kris została z czwórką dzieci i bez pieniędzy. Ale sobie świetnie poradziła. Jeszcze w kwietniu tego samego roku wyszła za mąż za Jennera, którego poznała na randce w ciemno. Urodziła mu dwie córki, Kendall i Kylie. To właśnie on kupił jej na Gwiazdkę motocykl harleya-davidsona, który rozbiła tego samego dnia.

Gdy były sportowiec zdecydował się zmienić płeć, para rozwiodła się w 2014 r.

Proces Simpsona

Kris, która poza występami w reality show Keeping Up with the Kardashians zajmuje się projektowaniem swojej kolekcji – Kollection – dla QVC (decyduje nawet o rodzaju szwów), udzieliła mnóstwo wywiadów. W każdym ujawniła coś nowego na temat swojej osoby. Między innymi zdradziła, że wolny czas lubi spędzać na robieniu porządków w szufladach i oglądaniu filmów, przy których zajada się popcornem i czekoladowymi cukierkami. Chętnie też gotuje i piecze, zwłaszcza ciasto cytrynowe. Zdradziła, że jest ekspertem w robieniu guacamole. Uwielbia, gdy cała rodzina spotyka się przy jednym stole podczas Bożego Narodzenia. Na wakacje najchętniej wyjeżdża do Meksyku, a uspokojenie znajduje w kościele.

Gdy w 1994 r. zamordowana została jej przyjaciółka – Nicole Simpson (i jej znajomy Ronald Goldman) – zasiadła na sali sądowej, domagając się sprawiedliwości. I to pomimo faktu, że wcześniej mąż zmarłej, O.J. Simpson, był jej przyjacielem, a eks-małżonek jego adwokatem. Ostatecznie Robert i spółka wybronili byłego sportowca przed oskarżeniem o podwójne morderstwo. W trakcie procesu szeptało się też, że to rzekomo Kardashian pomógł przyjacielowi ukryć dowody zbrodni.

Grażyna Sobkowiak