Szukaj
Polub nas!

hol Usher fot Paul Buck EPAUsher (fot. Paul Buck/EPA)Usher w opałach

Usher, wielka gwiazda R&B, znalazł się w poważnych tarapatach. A Paris i Nicole nadal nie dają jasno do zrozumienia, czy ich przyjaźń jest prawdziwa czy stanowi wyłącznie grę pozorów…

Kłopoty Ushera

Najpierw sprawę przeciw niemu wniosła do sądu kobieta, twierdząc, że w okresie między 2010 a 2012 r. zaraził ją opryszczką – chorobą weneryczną. Choć jej tożsamość nie została ujawniona, wiadomo, że jest bliską przyjaciółką byłej żony wokalisty, Tameki Foster, i że była obecna na ich weselu. W miniony weekend wykonawca hitu Burn został oskarżony o zarażenie przez kolejne trzy osoby.

Rzekome ofiary ma reprezentować w sądzie ulubiona adwokatka celebrytów, Lisa Bloom, córka znanej i szanowanej adwokatki Glorii Allred. Bloom reprezentowała m.in. Blac Chynę w rozwodowej walce z Robem Kardashianem. Informując o sprawie Ushera, ujawniła, że wśród jej klientów jest również mężczyzna. Zapowiedziała, że pozew złoży w sądzie w Kalifornii.

„Każda z trzech zarażonych osób twierdzi, że po 2012 r. Usher miał z nią kontakt seksualny. Co więcej, nie ostrzegł ich, że jest chory, a tego wymaga prawo” – podała Bloom w oświadczeniu dla mediów.

Jeden z oskarżycieli opowiedział o wszystkim w poniedziałek na konferencji prasowej w Nowym Jorku. Dwie pozostałe osoby postanowiły zachować anonimowość. W związku z tym w pozwie występują jako Jane Doe i John Doe. W oświadczeniu Bloom zwróciła uwagę na fakt, że Usher nie zaprzeczył publicznie oskarżeniom. Wcześniej skrytykowała 38-letniego artystę za to, że wciąż angażuje się w seks bez zabezpieczenia, mimo że zdaje sobie sprawę ze swojego stanu zdrowia.

„Ciekawa jestem, ile razy uprawiał seks od czasu, gdy został zdiagnozowany? Zgłaszają się do mnie kobiety. Jak on śmie narażać zdrowie innych? Uprawianie seksu bez zabezpieczenia i poinformowania partnerów o swojej chorobie wenerycznej jest w wielu stanach pogwałceniem prawa kryminalnego. O Usherze powiedziały mi do tej pory już trzy panie. Zastanawiam się, ile jeszcze zgłosi się ofiar?” – zaćwierkała Bloom na Twitterze.

Według dermatologów przed opryszczką nie chronią nawet prezerwatywy.

Nawet jeżeli twój partner nie ma aktywnych zmian – na przykład pęcherzy czy strupów – wciąż może przekazać wirusa za pośrednictwem śliny czy śluzu. Choć ryzyko zarażenia się jest mniejsze, gdy nie ma aktywnych zmian, to nie jest równe zeru. Prezerwatywy mogą pomóc, ale nie gwarantują ochrony, ponieważ zmiany natury opryszczkowej mogą występować poza obszarem ochrony prezerwatywy. By być pewnym, że nie zarazisz się opryszczką, zapytaj swojego partnera o jego historię w alkowie i status STD [choroby przenoszone drogą płciową] – powiedziała dziennikarzom InStyle dr dermatologii Janet Prystowsky.

Tymczasem znany portal plotkarski TMZ podał, że poważne zarzuty nie wzruszyły obecnej żony Ushera, Grace Miguel.

Historia przyjaźni Paris i Nicole

Paris Hilton i Nicole Ritchie przez długi czas były najlepszymi przyjaciółkami. Obie dorastały w Hollywood, a nawet występowały we własnym telewizyjnym reality show, The Simple Life (od 2003 do 2007 r.). W 2005 r. nagle przestały ze sobą rozmawiać. Oddaliły się od siebie, a w końcu zaczęły się wzajemnie nienawidzić.

Oficjalnie bliżej nie wiadomo, z jakiego powodu. Ale podobno podczas imprezy, na której świętowano występ Paris w charakterze gospodyni Saturday Night Live, Nicole pokazała jej słynną taśmę z nagraniami seksu z jej alkowy. I choć ich przyjaźń nie była już tak zażyła jak wcześniej, panie zdawały się pozostawać w dobrych stosunkach.

hol Nicole Ritchie fot Andrew Gombert EPANicole Ritchie
(fot. Andrew Gombert/EPA)
W kwietniu 2005 r. Paris po raz pierwszy zabrała głos na temat rozstania z przyjaciółką. Oświadczyła wtedy:

Nie jest tajemnicą, że ja i Nicole nie jesteśmy już przyjaciółkami. Nicole wie, co zrobiła, i to jest wszystko, co zamierzam kiedykolwiek powiedzieć w tej sprawie.

W listopadzie 2005 r. Nicole pojawiła się w porannym programie NBC Today i powiedziała, że sprawa jej rozstania z Paris została rozdmuchana ponad miarę. A gdy zapytano ją, czy słyszała, że Paris próbuje wprowadzić w jej miejsce w The Simple Life aktorkę Kimberly Stewart, stwierdziła:

Nigdy do tego nie dojdzie.

W październiku 2006 r. wydawało się, że Nicole i Paris odłożyły na bok spory, gdy pojawiły się razem na obiedzie w restauracji Dan Tana’s w Los Angeles.

Zachowywały się jak dwie najlepsze przyjaciółki. Śmiały się głośno i zdawało się, że dobrze się czują w swoim towarzystwie. Wyszły, trzymając się za ręce, z uśmiechem na twarzy – powiedział później magazynowi People jeden ze świadków.

hol Paris Hilton fot Alex Cruz EPAParis Hilton (fot. Alex Cruz/EPA)Panie ostatecznie pogodziły się w trakcie piątego sezonu The Simple Life: Goes to Camp. W grudniu 2010 r. Nicole wyszła za mąż za lidera grupy Good Charlotte, Joela Maddena. Na ślubie nie było Paris. Hiltonówna była zaproszona na wesele, ale miała w tym samym czasie zobowiązania biznesowe. Według E! News wysłała młodej parze podarunek i gratulacje. W lipcu 2014 r., podczas występu w Watch What Happens Live, Nicole powiedziała Andy Cohenowi, że kocha Paris:

Paris jest kimś, kto był w moim życiu od pierwszego dnia. Prawdziwy przyjaciel to osoba, która towarzyszy ci we wszystkich wydarzeniach, zarówno tych dobrych, jak i złych. Nie rozmawiałam z nią przez jakiś czas, ale jesteśmy bardzo dobrymi przyjaciółkami. Kocham ją i kocham jej rodzinę. Bardzo ją szanuję.

W kwietniu 2015 r. Paris celebrowała Throwback Thursday na Instagramie, wrzucając zdjęcie z dzieciństwa, na którym stoi z Nicole przebraną za Tinker Bell. W listopadzie rok później, w trakcie promocji swoich perfum Gold Rush w Australii, mówiła o Nicole w samych superlatywach.

Nicole jest najzabawniejszą osobą, jaką spotkałam w całym swoim życiu. Zawsze mnie rozśmiesza – powiedziała.

Piotr Szymański